V roce 1973 se zrodila legenda mezi teniskami, ale někdy je zapotřebí, aby se i legendy změnily, aby svůj nesmrtelný status ještě více umocnily. Značka adidas vítá jaro ikonickým modelem Stan Smith, jehož nový ekologický svršek z materiálu Primegreen obsahuje 50 % recyklované příze.

Navždy ikonické, nyní udržitelnější

Značka adidas se zavázala od roku 2024 využívat při výrobě svých produktů pouze recyklovaný polyester a z toho důvodu zásadně oživuje i svoji ikonu adidas Stan Smith. Nesmrtelná silueta sice na první pohled neprošla žádnou změnou, nicméně se nyní může pyšnit inovovaným svrškem Primegreen, který obsahuje 50 % recyklovaného materiálu. Ten se skládá z příze z recyklovaných příměsí a řady vysoce výkonných materiálů, které posouvají ikonický model na nový level. Co víc si tak mohou milovníci tenisek Stan Smith přát, než možnost sehnat si svůj oblíbený model ve stejné kvalitě a ještě k tomu v ekologičtějším provedení.

Zero waste, sustainability

To jsou pojmy, které v poslední době silně rezonují všude kolem nás. Také značce adidas záleží na tom, aby byl při výrobě jejich produktů dopad na planetu co nejmenší. I proto chce adidas maximálně omezit využívání plastového odpadu a nahradit jej recyklovaným polyesterem, v podobě materiálů Primegreen a Primeblue. V budoucnu se německá firma chystá také dokonce recyklovat i použité tenisky, a ještě více tak přispět ke snížení dopadu na naši planetu.

O hravý photoshoot s novým modelem tenisek adidas Stan Smith se postarala naše skvělá fotografka Natalie Kubenk aka @natytheninja.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit