Německá sportovní značka Adidas nedávno představila nové kopačky NEMEZIZ. Nejedná se však pouze o nové kopačky z kolekce jednoho z nejlepších hráčů na světě, Messiho, ale možná i o největší fotbalovou inovaci posledních dob.

Nové kopačky Adidas NEMEZIZ z kolekce Lionela Messiho, který již se společností Adidas spolupracuje delší dobu, byly představeny již před dvěma týdny. Nejspíše se ale jedná o nejinovativnější kopačky, které kdy byly do Messiho kolekce zahrnuty.

Barevná kombinace černé a bílé může některým připomínat kopačky Adidas z MS ve fotbale z roku 2014. Největším lákadlem na nových kopačkách NEMEZIZ je však materiál, ze kterého je kopačka vyrobena. Jedná se totiž o první kopačku vyrobenou z pásky (tzv. Agility Tape). Díky tomuto materiálu je kopačka schopnější se přizpůsobit hráčově noze, rychlým změnám pohybu a zvýšit cit pro míč. Na nejdražším modelu těchto kopaček také nenajdeme tkaničky. Ty sice již nejsou převratně novou technologií, jelikož Adidas již modely bez tkaniček vyrábí. I tak fakt chybějících tkaniček napomáhá společně s materiálem užitým u nových kopaček NEMEZIZ zvýšit hráči cit na míči.

Kopačky Adidas NEMEZIZ 17 Plus ale nejsou rozhodně určeny pro každého hráče. Výrobce je prezentuje jako kopačky pro hráče, jež na hřišti rozvíjí a tvoří hru. Některým hráčům také vyhovují více kopačky s tkaničkami nežli bez nich. Adidas proto také vytvořil čtyři varianty kopaček NEMEZIZ.

Adidas NEMEZIZ 17 Plus

Jedná se o jediné kopačky Adidas NEMEZIZ bez tkaniček, které jsou zároveň celé tvořeny materiálem Agility Tape. Výstelka uvnitř kopaček nabízí hráči ještě o stupeň vyšší pohodlí. Kopačka zároveň nabízí nejmodernější technologie, kterými společnost Adidas disponuje. Cena těchto kopaček se v České republice pohybuje okolo 8 990 Kč u modelu pro dospělé.

Adidas NEMEZIZ 17 Plus (zdroj: www.goal.com)

Adidas NEMEZIZ 17.1

Oproti modelu 17 Plus disponuje model Adidas NEMEZIZ 17.1 tkaničkami. Jelikož tyto kopačky disponují tkaničkami není zde potřeba takové užití elastické pásky pro udržení chodidla, jak je tomu u modelu 17 Plus. Výstelka je také díky tkaničkám o něco tenší. Díky tomu se cena v České republice pro model pro dospělé pohybuje okolo 6 800 Kč.

Adidas NEMEZIZ 17.1 (zdroj: www.soccerbible.com)

Adidas NEMEZIZ 17.2

S cenou klesá i množství použití nové technologie. Agility Tape se nyní nachází za špičkou a místo jazyku kopačky. Zbytek kopačky je tvořen materiálem Agility Mash. Z toho důvodu se cena tohoto modelu pohybuje okolo 4 000 Kč.

Adidas NEMEZIZ 17.2 (zdroj: www.prodirectsoccer.com)

Adidas NEMEZIZ 17.3

Nejlevnější model kopaček NEMEZIZ obsahuje materiál Agility Tape pouze místo jazyku. Výstelka je stejná jako u dvou předešlých modelů ale díky nižšímu výskytu revolučního materiálu se cena pro body pro dospělé pohybuje okolo 2 450 Kč.

Adidas NEMEZIZ 17.3 (zdroj: www.prodirectsoccer.com)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit