Už jste někdy slyšeli pojem dress code? Ne, číslo na zádech dresu to není, to bych o tom nepsal. Je to führer, který Vám diktuje, co máte nosit.

Pokud jste v mém věku, asi jste se s tímto pojmem ještě nesetkali a pravděpodobně ještě nějakou dobu nesetkáte. Já jsem ale chodil do skauta, takže vím, že štěstí přeje připraveným! No a když to tak vidím na našich ulicích a různých společenských akcích, musím říct, že móda u nás připravené lidi potřebuje jako sůl. Dobře, přestanu chodit okolo horké kaše. Dress code je udávaný na pozvánkách na nějaké oficiální akce a určuje, co si máme na danou příležitost obléci. Názorný příklad: Přijde vám pozvánka na firemní večírek a bude na ní napsáno „Business casual“. Tím pádem víte, že si máte vzít něco napůl společenského. Například polobotky a košili s nějakým sportovním sakem.

Možná vám to přijde nesmyslné a zbytečné. Opak je ale pravdou. Osobně jsem mnohem raději, když mi někdo řekne, jak se mám obléknout, než abych se stresoval s tím, jestli nebudu underdressed* nebo možná ještě hůře overdressed*.

*když je člověk oblečený pro danou příležitost příliš formálně, nebo naopak nepřiměřeně neformálně

Samozřejmě dbejte vždy na celkovou upravenost. Je potřeba, aby vám všechno oblečení přesně sedělo a vůbec není od věci, když svůj outfit sladíte se svým doprovodem. Oholte se/upravte si vousy a použijte nějakou kvalitní vůni. Zkrátka detaily tvoří celek a jedno bez druhého nemůže fungovat.

Zde jsem se pokusil dát dohromady tabulku, podle které se můžete řídit. Nejsou zde obsažené všechny pojmy, ale ty nejzásadnější by zde být měly. Určitě si ji můžete stáhnout a nalepit do škříně. Pořadatelé akce i váš doprovod vám určitě poděkují.

tabulka

Pokud se vám video či článek líbily, budu rád, když je budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit