1. zastávka – Praha 7.9. – Rock Café

Už od začátku dne byl celý team nervózní, byl to start celé tour, zařizovala se spousta věcí, nastaly problémy jako třeba záhadně ztracený kabel od DJ setu, nefunkční baterka od foťáku apod. Vše se ale bez problémů vyřešilo tím… že se šlo do obchodu. 🙂 Podle ohlasů se čekalo peklo, a proto organizátor celé tour WNG clothing (Captian Elda) nechal odstartovat prodej lístků na místě již 3 hodiny před začátkem show a na místě už pak opravdu čekaly dlouhé řady lidí před vstupem, aby si lístky stihli koupit. Už to vyvolávalo silný pocit, že na pražskou zastávku jen tak nezapomeneme, a to doslova, protože již něco málo po 21. hodině hlásilo Rock Café vyprodáno a nastalo ticho před neskutečnou bouří. To, co se poté dělo v klubu, lze těžko popsat slovy… Ale začneme hezky od začátku.

Celý večer otevřeli skvělými DJ sety Forgen a Homer z THE MAG, poté začalo být v klubu opravdové horko, když na stage nastoupil Darewin (TUSY), toto peklo se neustále stupňovalo. Schyzo, Saka a Casper (Illegal Music), kteří zde mimo jiné pokřtili desku Delirium, kterou jste v Rock Café mohli slyšet live vůbec poprvé a mood celého alba naživo byl ještě silnější.

Na Illegal Music bylo Rock Café již přes polovinu zaplněné a v klubu bylo stále větší a větší vedro, jako kdyby se klub pomalu ale jistě měnil v peklo… Nakonec tomu tak opravdu bylo. Klub byl tak beznadějně zaplněný, že se před klubem prodávaly lístky i za 3 tisíce korun – anom čtete dobře, tak moc velký zájem o koncert v Praze byl.

PTK pak klub doslova rozstřílel, z lidí tekl pot proudem, jako kdyby právě vypadli z pračky, Ben (@benjaminstattoo) už nevěděl, jak více rozhypovat dav, že doslova lezl po stropě. PTK několikrát pozastavoval tracky kvůli tomum jaký bordel to byl, a občas musely nastat i krátké pauzy… Jak to vypadalo se podívejte se sami v následujícím fotoreportu.

foto: Paul Wurcel

2. zastávka – Hradec Králové 8.9. – Denoche Music Hall

Pro ty z vás, kteří nevědí, jak Denoche Music Hall vypadá, tak jde o veliký “halový” klub (největší v Hradci Králové), a proto hned po příjezdu bylo jasné, že naplnit prostor s kapacitou 800 – 1000 lidí nebude jen tak. Všichni se teprve vzpamatovávali z vyprodané Prahy, která nastavila laťku nesmírně vysoko, a přemýšleli, jak hradecká zastávka dopadne a zda je vůbec možné Rock Café překonat.

Chvíli po otevření klubu už se ale prostor začal příjemně plnit. Shows Darewina a Illegal Music rozhypily publikum a v Denoche už byl cítit ten správný vibe, na který jsou všichni zvyklí. Ihned po Schyzovi a Sakovi naběhl na stage Robin Zoot (M+) společně s DJ Rustym, Niktendem a Deckym. Robin Zoot a Rusty zde mimo jiné poprvé pustili celý track Emma Smetana, ještě před oficiálním vydáním.

Přicházela na řadu hlavní show – PTK – a klub se začínal pomalu ale jistě naplňovat. I když Hradec nehlásil vyprodáno, tak k tomu nebylo vůbec daleko, přišlo celkem 650 fanoušků, a to, co se v Denoche odehrálo za šílený rave, bylo díky obrovskému prostoru v některých ohledech snad ještě šílenější než Praha – a to především kvůli “Zdi smrti” (Wall of Death), kterou se PTK rozhodl vytvořit na 3. část z tracku “Nevezmu tě z klubu domu 2”. Jak to vypadá, když do sebe plnou silou vletí 650 lidí můžete vidět na IG TV – Captain Elda. Pro přiblížení jak Hradec vypadal opět přikládáme fotoreport.

foto: Paul Wurcel

Circle of Death (Rock Cafe) a Wall of Death (Denoce), můžete vidět na IG TV Captian Elda (zde).

Už tento pátek se vidíme v Liberci a v sobotu v Tachově!