13. až 15. července se v Lovosicích již tradičně uskutečnil festival Osmička, který nám letos nabídl opravdu pestrou škálu interpretů, a to od hip hopu až po drum & bass.

V poměrně velkém areálu festivalu bylo k dispozici skvělé jídlo od domácích langošů až po osvěžující melouny, které přišly vhod obzvlášť na osvěžení v dopoledních hodinách. Pití bylo možné objednávat pouze u dvou stánků, ale kvůli opravdu nečekaně velké návštěvnosti bylo občas obtížné se dočkat i onoho vytouženého piva.

Na festivalu vystoupila celá škála interpretů jako Calin, pro kterého to byl první open air festival a jeho show měla opravdu veliký hype, a to i nad očekávání samotného Calina. Dále vystoupily YGMG crew, Maniak, MC Gey, REDZED, který předvedl opravdu skvělou show, Million+, které nezklamalo jako vždy a na závěr si záměrně nechávám interpreta, který dle mého názoru celý festival ovládl, a to sice PTK.

Pro ty z vás, co jste toto jméno ještě neslyšeli, tak máte šanci to urychleně napravit. Ve zkratce… PTK je momentálně nejznámější představitel “dark rapu” v Česku, jde opravdu hodně rychlým tempem nahoru a jeho tracky mají většinou již přes million zhlédnutí. PTK vystupoval zhruba hodinu po Million+ a ta horda lidí, která se nahrnula zpět na jeho show, byla opravdu enormní. Dav byl neskutečně energický a show natolik šílená, že si troufám tvrdit, že PTK měl na Festivalu Osmička větší hype než Million+ a Yzomandias.

Na závěr bych rád vyzdvihl organizátory za skvěle odvedenou práci, Lovosice letos doslova hořely a já už se nemohu dočkat na 4. ročník, který se uskuteční 12. července 2019!