Zdravim poprvé!

Zdravim všechny ty, kteří ještě dokážou číst slova a skládat z nich věty. Zdravim všechny ty pošuky a blázny, kteří jednoho dne vstali a řekli si: dneska si něco přečtu. Je jich už sakra málo a pořád jich ubývá, až jich jednoho dne zbude jen pár, budou izolovaní, za ploty v rezervaci, nebo ve výběhu trojské zoo.

Ponořit se hlouběji do útrob pohlavních orgánů společnosti a pátrat po důvodech její impotence, kterou si nahrazuje jinými typy oplodnění naší kultury, je nekonečně těžký zákrok. Už v močovodech by cesta nepříjemně páchla vůní dnešních názorů, ale i těch dávno minulých. Nemá to cenu, přesto mi dovolte se aspoň na oko tvářit, že rozumím šachové partii, kterou se mnou tohle město sto věží hraje, aby si mohlo samo ze sebe ustříknout blahem.

Společnost se snaží vymezit vůči pošukům, to je fakt už historický, a proto slyš první a jediné pravidlo v boji s nimi – pokud bojuješ s pošuky, pošukem jsi ty sám! A vždycky jím budeš, pokud se snažíš dělat něco, co někdo jiný neumí nebo nedělá.

Na čas není hraní a na tvář není přetvářka, proto se většinu života ženeme od toho, co můžeme mít, a mlátíme naše nebohé dlaně tváří, abychom v nich nalezli to, co má být na jazyku. Chybí nám zřejmě jazyk na slině, abychom mohli říct, co si nemyslíme. Pak by mělo platit, že co jsi neřekl, to si vylízej, a to důkladně, ale není tomu tak.

Ale co na jazyku, to i v messengeru, i když rozdrásané chuťové pohárky jen tak kámošovi večer nepošleš. Určitě už to někdo slavný napsal, a pokud ne, tak já teď – nesnáším sociální sítě, i když je povrchně (zne)užívám!

Do toho nám literatura umírá a všichni se jí snaží marně zachránit elektronickou podobou, neboť tak jest moderní, a tak to budou čtenáři číst, dostane se to ke všem a všichni to budeme sdílet, budeme slavný! V tomhle záchvatu nežiju. Stačí mi přičichnout k tomu starému papíru a vím, že tohle psala historie a měla rolák, absint a smrt v očích.

A navíc, Fifty Shades of Gray zkrátka v elektronický podobě nespálíš…

Jmenuji se Tomáš Končický a jsem pošuk, a taky budu pravidelně přispívat do tohohle filozoficko-alkoholickýho seriálu svou mladou erekcí.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit