Tento rok od 18. 6. do 28. 6. se v Praze odehrál jedinečný divadelní festival Zlomvaz. Kdo nebyl, ten prohloupil.

Viděli jsme třicet divadelních představení studentů škol z celého světa (například z Brazílie, Thajska nebo Jižní Korei). Tradičně jsme přivítali i brněnskou JAMU, bratislavskou VŠMU a AKU z Bánské Bystrice. Tyto umělecké zážitky jsme mohli sledovat v Divadle DISK, Studiu Řetízek a nebo dokonce originálně i přímo v historickém centru města na Jungmannově náměstí.

uvodni1-zidle2

Já osobně nejsem velkou fanynkou moderního umění, ale přesto jsem se rozhodla dát tomu šanci a šla jsem se podívat na představení, které mne lákalo asi nejvíce.

THE PAST WHITE

sp25-the-past-white-a
Tchaj-wan | Hsuan Chuang University
Délka: 30 min.
Studenti Hsuan Chuang University v Tchaj-wanu chtěli vyjádřit zásadní problém dnešní společnosti spojením tance a divadla se silnou dávkou moderního umění. Chtějí nám sdělit, jak moc jsme všichni stejní, nudní a vybledlí. Ztratili jsme barvu a kouzlo osobnosti. Jsme svázaní společností a neumíme se dostat pryč. Všichni jdeme v davu a bojíme se zkusit nové věci, pouze abychom zapadli a zalíbili se našemu okolí. Dělám totéž, možná proto mne to tak nadchlo.
Tři dívky celé v bílém s bílým tělem a bílou tváří sváděly boj se společností a davem. Své vysvobození znázornily tím, že jedna druhé vrátila jedinečnost a sílu osobního ducha pomocí barev. Když přestavení skončilo vzaly štětečky a nechaly diváky, aby je vybarvili sami. Myslím, že to spoustu lidí chytlo za srdce.

Jestli někdo z vás tento rok na Zlomvaz Festival nedorazil, tak opravdu doporučuji příští rok zajít. Nebudete litovat.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.