V prostorách Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze, které nejsou běžně veřejnosti přístupné, se 18. 3. 2016 od 19.00 hodin objeví poprvé v této velikosti a rozsahu, artefakty EXPO MILANO 2015 vytvořené z plastových pet lahví z dílny Ing. arch. Kateřiny Novákové z Fakulty architektury. V šatně návštěvník nenajde oděvy, ale kapelu Vasilův Rubáš. V halové laboratoři mechaniky se vztyčí stage z pet lahví a na ní se objeví frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert, vystřídá ho balkánská dechovka Love Songs Orchestra, a nebude chybět studentská kapela The Osels. Na parkovišti místo aut zaparkuje Slack show Lukáše Černého, která úplně poprvé vystoupí se zcela netradičním slack performance v komediálním stylu. Divadelní smršť improvizačního divadla Impra propojí celý večer do jedinečného celku.

Třetí ročník akce s názvem Studentská noc opět otevře prostory Fakulty strojní ČVUT v Praze, které slouží ke zcela jiným účelům. Halové laboratoře jsou místem, kde od pondělí do pátku pracují lidé, kteří jsou schopní konstruovat, modelovat a optimalizovat zařízení pro tří- až pětinásobné zvyšování výkonu spalovacích motorů nebo vyvíjet ultralehký letoun, který má vlastnosti proudového letadla. Halové laboratoře jednotlivých ústavů se v pátek 18. března od 19.00 hodin promění v srdce celé akce.  „Fakulta strojní doslova vydá všanc prostory svým studentům. Je to ta nejsvobodnější akce na poli ČVUT. Neznám děkana, který by nejen v tomto ohledu dával svým studentům takový prostor a důvěru,“ říká Ing. Marta Špačková, vedoucí PR oddělení Fakulty strojní.

studentská noc 2015 šatna

Studentská noc je prostor pro nahlédnutí do nevšedních míst a setkání nejen se studenty Fakulty strojní ČVUT. „Fakulta strojní díky Studentské noci dává prostor talentovaných studentům celého ČVUT a studentům, kteří se chtějí zapojit do dění fakulty. Jedná se o dialog mezi akademickou obcí a studenty, mezi jednotlivými fakultami a širokou veřejností, který je pro nás velmi důležitý,“ přibližuje jeden z cílů Studentské noci děkan Fakulty strojní prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. Že se jeho slova naplňují, ukazuje nejen zájem studentů o akci samotnou, ale i nárůst vzájemné kooperace mezi jednotlivými fakultami.

Otevření unikátních prostor je doprovázeno nevšedním programem. Vstup na celou akci je zdarma. Více na www.studentskanoc.cz.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.