Výstava Looking for the East francouzské umělkyně Gaëlle Cressent a skupinová výstava Shell Game zahájí společně sezónu Galerie Kostka a Galerie MeetFactory.

Během vernisážové noci se budou prolínat dvě myšlenky: spojení výtvarného umění a hudby, a idea hry, která si stejně jako umění pohrává s fikcí a představou důvěry vs. podvodu.

SHELL GAME Skupinová výstava slovenských umělců reaguje na téma triku a hry s realitou. Pracuje s fikcí, s nákloností uvěřit v cosi a zároveň odhalit klam, se schopností vnímání a rozpoznávání optických, prostorových a zvukových her, výtvarných asociací. Divák se v rámci přehlídky stává součástí objektových instalací, videoprojekcí, snímání, přenosů a procesuálních, místo-specifických dějů, založených na principech prostoru, geometrie, světla, zvuku, organických a chemických pochodů. Galerie MeetFactory Kurátoři: Lucia Gavulová & Jaro Varga Autor koncepce: Matej Gavula Vernisáž: 19. 1. 2017, 19:00  Výstava trvá: 19. 1. – 19. 2. 2017  Umělci: Ján Gašparovič, Matej Gavula, Jonáš Gruska, Daniel Grúň, Roman Ondák LOOKING FOR THE EAST Hudba a výtvarné umění se vždy pokoušely, společně nebo svárlivě, nově vymezit svá pole působnosti. A je to zajisté otázka hranic, teritoria, které umělkyně Gaëlle Cressent se svou vizuální instalací a zvukem nazývaným Hledání Východu představuje. V podobě mikro-události uspořádané v předvečer vernisáže, umělkyně nás noří zpátky do techno kultury, kterou objevila v polovině devadesátých let dvacátého století ve Francii, a jež uskutečňovala scénu inspirovanou free party. Na vernisáži výstavy zahraje Groove Addiction představitel evropské technařské underground scény. Groove Addiction byl v 90.letech, kdy jezdil po evropských tekno festivalech a free party, znám pod jménem „Proton“. Od roku 2007 žije trvale v Praze. Ukázku z jeho tvorby si můžete poslechnout zde. Galerie Kostka Kurátorka: Zuzana Jakalová Vernisáž: 19. ledna 2017 od 19:00 Výstava trvá: 19. 1. – 19. 2. 2017  Umělkyně: Gaëlle Cressent VSTUP ZDARMA!

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.