Milujete hudbu? Máte peníze a volný čas v létě? V tom případě vám moc rád pomůžu se všeho zbavit pomocí festivalů, které vám navrhnu. V tomto seriálu budu v každém díle představovat jeden festival, který podle mě stojí za návštěvu. Indie-rockový festival Fingers Up  jako první.

Fingers Up. Srdcová záležitost. Určitě nejen moje, ale většiny lidí, která se ho v minulých letech zůčastnila. Probíhá 8. – 9. 7. 2016 v Mohelnici, malém městě u Olomouce. Letošní bude v pořadí teprve pátý, jedná se o celkem mladý festival, na kterém se hraje většinou indie rock, mě nezaujal ani tak line upem, jako spíš pojetím a „obsahem“ areálu. Pod pojmem festival si já osobně představuju několikadenní kalba, kde nejsou sprchy, záchod je buď v lese nebo v nechutné toitoice, a když už pivo a rum není dostatečná obživa, koupím si hranolky za 40 Kč. Fingers Up je jiný. V areálu jsou sprchy, které jsou zadarmo, čistější záchody nejsou ani v mé škole, jídlo je gastronomický zážitek a pivo teče proudem. Ubytování je buď v chatkách, nebo ve vlastním stanu. V odpolední části můžete zajít do fashion marketu, ochutnávat jídla, koukat na street art, chodit na slack line, jezdit na longboardu a nebo se koupat v bazéně, u kterého je pláž a DJ. Na celém festivalu jsou 2 stage, pláž s DJ a stan, ve kterém probíhá after party. Fingers Up web naleznete zde.

Tohle by jako představení asi stačilo a jdeme k věci, která je rozhodující u každého festivalu. Line up.

SWIM DEEP (GB)

Swim deep (GB)
Britská hudební skupina, která je letošním headlinerem.

Britský indie rock, který vznikl roku 2011, má za sebou dvě alba a tour po Americe s The 1975. Úžasný 90’s zvuk, který spojuje house, acid a indie rock, je headlinerem tohoto roku.

MY BABY (NL)

My baby (NL) – skupina hrající rock s blues prvky.

dále TATA BOJS, PSH, NVMURI, KLARA., PLEASURE HOUSE, VR/NOBODY…

… No distance paradise, VooDooYouDo, We on the moon, Luno, Smrtislav, Kay, Alyaz, Chef3000, WZ a další.

8-9/7/2016, Mohelnice. Můžu vám slíbit, že festival si užijete minimálně stejně jako já minulý rok. Venku bude teplo, pivo bude studený, no ideální podmínky pro super kalbu.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.