Rád vyvolává kontroverzi, nebojí se ve videích použít ostrá slova a zdá se, že nemá žádnou hranici. V rozhovoru prozradil, jak se stará o to, aby jeho kanál sledovala taková spousta lidí, proč se nebojí opřít do ostatních youtuberů, nebo čím by se živil, kdyby YouTube přestal existovat.

Co se musí s televizí stát, aby měla budoucnost? Co bys televizním stanicím poradil, aby měly lepší sledovanost?

Musela by přestat existovat, si myslím. Ne, teď si dělám srandu. Rozhodně by měly začít vysílat kvalitní programy a ne věci jako Ordinace v růžové zahradě 2 a další seriály, které jsou úplně o ničem. Měly by začít vytvářet lepší věci, nebo alespoň přejímat a překládat kvalitní obsah ze zahraničí.

Co by bavilo tebe jako diváka sledovat?

Nejvíce by mě asi bavilo, kdyby byla vypnutá. Já televizi popravdě ani nemám. Mně ani nikdy nebavila, alespoň co se Česka týče.

Doba se rychle mění, kam se ještě YouTube může posunout?

Rozhodně, můžeš se sám podívat do zahraničí, jak YouTube před deseti lety vypadal tam a jak je na tom dnes. Je vidět, že se to posunulo o obrovský krok. A takto to půjde i dál.

Jak řešíš to, aby tvůj kanál sledovalo stále dost lidí a zároveň jsi nalákal nové?

Pravidelně vydávat videa, vést těmi videi nějaký příběh, aby měl pokračování a diváky to poté bavilo. Aby to člověk nezabil jedním videem a konec. Také je nutné vydávat videa na aktuální témata a podnikat různé akce společně s diváky.


Daniel „Danny“ Sonnleitner

Daniel Sonnleitner (21) je členem party TVTwixx, která pod stejným jménem vydává videa na portálu YouTube. Má dva sourozence, bratr Andy je také členem TVTwixx. Daniel je šefem této party. Na české scéně je známý pro svá kontroverzní videa, která atakují hranice sta tisíc zhlédnutí a vyvolávají pozitivní i negativní reakce.


Má YouTube budoucnost? Sociolog Jakub Macek pro iDnes uvedl:

“Měli hippies, fanoušci rodinných kapel, jako byla Kelly Family, nebo třeba grungeová scéna budoucnost? Všichni zestárli. V tom lepším případě. A z populárních trendů a stylů se staly příznaky generačních nostalgií. A přišly nové trendy. Není zatím důvod myslet si, že s youtubery to dopadne jinak.

Jaký je tvůj názor?

Je pravda, že věk fanoušků se zvyšuje, že odrůstají, ale noví stále přicházejí. Ti starší poté mohou přejít k někomu novému a současně s nimi vzniknou fanoušci noví, kterým je deset let a nahradí jejich místo. A takto to půjde stále dokola.

Na YouTube vyvoláváš hodně dramatu, jak jsi třeba na minulý silvestr hodil petardu do autobusu. Zdá se ti to v pořádku?

Já jsem jí tam nehodil, to házel brácha.

Nemáš chuť točit něco víc inteligentního?

Zdá se mi to naprosto v pohodě, je to kontroverze. Podívej se třeba na krimi zprávy, tam se dějí dvacetkrát horší věci a ještě za to nejsou placení. To my, když bychom tady hypoteticky vyhodili do vzduchu barák, tak z toho budeme mít peníze a ještě by se to dalo domluvit jako spolupráce s pyrotechnikou. Když se nějaké malé dítě podívá na krimi zprávy, kde uvidí, jak manžel ubodal svou ženu, tak ho to ovlivní mnohem více. Když my jednou za čas natočíme něco, jako to bylo s tím autobusem, tak nám jde hlavně o to diváky šokovat, nebudeme točit videa, jak se válíme na pláži a nic neděláme. Ve videích musí být akce.

Kam jsi až schopen zajít? Co je pro tebe hranice, za kterou bys nešel v rámci natáčení videí na YouTube?

Já bych zašel všude a tam, kam ne, tak bych to rozhodně nenatáčel a nedával na YouTube. Maximálně bych na internet nahrál, jak mě pronásledují fízlové a já jim ujížděl na motorce. To bych tam dal na pohodu. Pojmenoval bych to „Zběsilé ujíždění před policií“, kliklo by na to hodně lidí a já jim ještě možná ujel.

Máš několik videí, kde se opíráš do Carly Kirstenové. Přijde ti normální navyšovat si sledovanost buzerací holky, se kterou jste mimochodem ještě před rokem byli dobří přátelé?

Zdá se mi to určitě normální. S tou holkou jsme se normálně bavili, než mě začala za mými zády pomlouvat a vymýšlet si o mně blbosti. Když jsem se dozvěděl, co o mě šíří, tak jsem si to nenechal líbit a takzvaně opětoval její útoky, akorát že veřejně. Ona na mě podala trestní oznámení a vlastně i na kamaráda Ikara a pak si to nejvíce pokazila s BMW, kde si to auto musela nakonec koupit. Na začátku ho měla zadarmo a teď si ho musela koupit. Ale takhle to na YouTube funguje normálně. Jakmile se jeden opře do druhého, tak ten druhý nemusí dělat nic, ale většinou na to reaguje. Jde zkrátka o show, jinak ta holka samotná mě vůbec nezajímá.

Mluvil jsi o tom, jak si Carly musela kupovat BMW. Týká se to toho, jak natočila i video, kde říkala, že má nové auto a zároveň se stala ambasadorem BMW? Na to jsi reagoval videem, kde jsi měl odmítnout špatné podmínky BMW ke spolupráci, a zároveň osočil Carly z jejich přijmutí? Proč komentuješ věci, do kterých ti nic není?

Týká a do této věci mi toho zrovna dost je. Jak jsem říkal, my reagujeme na aktuální témata a jelikož toto téma aktuální bylo, tak každý má právo vyjádřit svůj názor. Je to stejný případ, jako když unikly nahé fotky již zmíněné youtuberky. Každý má právo se k tomu vyjádřit a v tom je YouTube nejlepší, protože si tam může člověk teoreticky říci, co chce. Týká se to i toho, jak ta holka může být tak hloupá a přijmout tak špatné podmínky a udělat ze sebe terč posměchu. Zvláště když nejspíše přijala stejné podmínky, jako byly nabídnuty mně, kdy nemůže za měsíc ujet více jak 500 km a podobně.

Můj úkol zde byl poukázat na to, že youtubeři vždy nedostávají obrovské sumy peněz za spolupráci, ale dostanou i hodně špatnou nabídku. No a pak tu jsou lidé, kteří tu nabídku přijmou. Pak se ta spolupráce bohužel pokazila a auto jí musel koupit otec. Buď celé najednou, nebo na operativní leasing.

Kdyby ti smazali kanál a ty jsi dostal doživotní ban na YouTube a neměl možnost nikdy více natáčet, čím by ses živil?

Šel bych do nějaké střihačské firmy, stříhat filmy, nebo bych se dal na dráhu marketingu. Z YouTube už dobře vím, jak spolupráce fungují, nebo za co firmy jsou ochotny utrácet peníze. Ale také bych rád dělal někde moderátora, domluvil bych se v rádiu, nebo bych moderoval nějaké akce. Momentálně se mi ale moc nechce, takže uvidím v létě. Teď je navíc zima a já nemám auto, jezdím na motorce. A dojíždět v zimě někam na motorce není nejlepší. Ale takhle v zimě bych rád dělal toho střihače. S tím programem dělám den co den, nemám sice žádný kurz, ale myslím, že nějakou zkušenost rozhodně mám.

1
Zanechat komentář

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kaja Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Kaja
Host
Kaja

Ahoj