Než si něco řekneme o druhém mixtapu Lil Yachtyho – Lil Boat, tak vám představím, kdo to vlastně Lil Yachty je.

Lil Yachty je rapper z Atlanty. Čím je originální? Ať už svými červenými vlasy, ve kterých má buď průhledné a nebo červené korálky nebo i svým rapem, do kterého i zpívá a má své vlastní originální melodie. Vystupoval i jako model na listening party The Life Of Pablo a představení Yeezy Season 3.

16

Nyní již k mixtapu

14 tracků, na nichž má i zajímavá jména, jako např. Young Thug a třetina Migos – Quavo. Lil Boat je Yachtyho druhý mixtape a kvalita produkcí a všeho ostatního se od předešlých věcí zvedla na úplně novou úroveň. To se bude zlepšovat i nyní, když se Yachtyho ujaly kvalitní nahrávací studia a společnosti. Na tomto projektu se Yachty „rozděluje“ na dvě osobnosti – Lil Yachty a Lil Boat. Díky tomuto mixtapu se o Lil Yachtyho začaly zajímat zdroje jako XXL, Complex, Noisey a spousta dalších.

Již v prvním tracku „Intro (Just Keep Swimming)“ je vidět rozdělení osobností. V první části rapuje jako Lil Boat, v druhé již jako Lil Yachty. „Not My Bro“ je o negativní i pozitivní straně slávy a toho, co všechno se změnilo. „1 Night“, asi můj nejoblíbenější track z mixtapu Lil Yachty dle jeho slov napsal během 5 minut cestou do studia a na SoundCloudu se to stalo hitem, jelikož byl tento song použitý v jednom virálním skeči. Song je o tom, jak ženy, se kterými je, s ním chtějí strávit zbytek života, on však nemůže mít ženu a chce jí jen na jednu noc. Ale i přesto, že si ji nechce vzít, si i tak užívá její společnosti. Je tam zmíněno i to, jak je Yachty bohatý, jelikož si může dovolit být ve Four Seasons na dva roky – jedna noc ve Four Seasons stojí $299, 2 roky tedy $218,270. „Fucked Over“ je track o Yachtyho expřítelkyni, která se snažila vrátit do jeho života poté, co se stal bohatým a slavným. Mixtape uzavírá track „We Did It (Outro)“, kde Yachty oslavuje svůj úspěch a zmiňuje všechny lidi, co mu nevěřili, že to dokáže.

Mixtape mám rád hlavně díky tomu, že je to něco jiného a Yachty není jen wannabe rapper, co by si hrál na někoho jiného. Nějaký vyložený banger mi tam asi chybí, to je asi taková jedna vada. Proto tomuhle projektu dávám 93 %. Yachty má před sebou zajímavou budoucnost, spolupracovat bude určitě i s Kanye Westem na jeho novém albu a můžete pro něj i zde hlasovat, aby měl své místo v XXL 2016 Freshman.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.