Recenze: Autokamera Lamax Drive C3

5

Může být autokamera za 1200,- dobrá?

Nejlevnější segment autokamer má nového zástupce od LAMAX Electronics. V autě mi stačí pouze základní zařízení, nemám speciální požadavky. I přesto jsem byl zvědavý, jak budu s tak levnou kamerou spokojený.

Obsah balení a první dojmy

Kamera  C3 využívá stejného těla jako C7, což je dobrá zpráva, protože DRIVE C7 je velmi oblíbená autokamera právě i co se týká ergonomie a pohodlí při používání. Já můžu tuto stránku věci také potvrdit a kameru doporučit. Upevnění do držáku je pohodlné, není problém to zvládnout jednou rukou „bez dívání“. Kamera v držáku drží pevně a tlačítka jsou velká a logicky rozmístěná, takže i samotné nastavení a manipulace na cestách je hračkou.

LAMAX_C3_box

V balení jsem nalezl kameru, 2x držák na sklo, usb kabel, praktický pytlík na kameru, samolepky a další drobnosti a rychlého průvodce nastavením. Ten byl v angličtině, což mi problémy nečinilo. Online je ke stažení plná mnohojazyčná verze, ve které naleznete opravdu vše. Já si vystačil s rychlými instrukcemi. Někdo by toto ale mohl považovat za nedostatek. Jednoznačné plus je pak druhý držák na sklo s 3M samolepkou. Je velmi malý a lze ho umístit na všechny plochy, které nejsou hladké jako sklo, takže by přísavka byla nepoužitelná.

Nastavení kamery a její instalace

Výše jsem zmínil snadnou manipulaci s kamerou. To se vztahuje také na nastavení kamery a veškerých parametrů. Menu je také kompletně v češtině, intuitivní a jednotlivá nastavení logicky umístěná. Ve výsledku jsem byl v menu pouze 2x. Při prvním nastavení se mi nepodařilo odhadnout citlivost G-senzoru, takže se mi pak zamykala videa i při jízdě po kostkách. Stačilo snížit jeho citlivost a je vše v pořádku.

LAMAX_C3_menu

Co se týká funkcí kamery, C3 obsahuje vše potřebné. Mám na mysli integrovaný G-senzor, nahrávání ve smyčce, zamykání souborů, detekci pohybu, automatické spouštění a ukončení nahrávání nebo např. parkovací režim. Příjemné je, že když spustí nahrávání parkovací režim, tak se nerozsvítí displej. To oceníte zvláště v noci. Vandal nebo člověk, který do vás při parkování vrazil, nebude mít ani tušení, že ho právě kamera natáčí. V LAMAXu také mysleli na novinku v automobilovém průmyslu – Start-stop systém. Nemusíte se obávat, když bude auto často vypínat na pár sekund motor, že se vždy kamera vypne a následně zapne. Obsahuje totiž funkci o 15s zpožděného vypnutí.

Kvalita videa

Nahrávaná videa mají na tuto dobu podprůměrnou kvalitu. Zde se cenovka promítla. Kamera natáčí v HD a do Full HD přepočítává. Když si ale uvědomím, že jsem koupil plnohodnotný produkt za něco málo přes 1000,-, tak vlastně nemůžu říct ani popel. Pokud nebudete chtít stříhat profesionální videa z cest, tak je kvalita plně dostačující a adekvátní ceně.

LAMAX_C3_front_view

Závěrem

Jako odpověď na otázku, jestli může být tak levná kamera dobrá, můžu napsat pouze ano. Koupí kamery LAMAX DRIVE C3 získáte základní produkt, který pořizuje dostatečná videa, z funkcí mu nic zásadního nechybí a skvěle se ovládá. Jako vstup do segmentu autokamer je ideální volbou.

http://lamax-electronics.com/cz/kamery-do-auta/autokamera-lamax-drive-c3/

5
Zanechat komentář

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TiborFrantaJirkaStanda Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Tibor
Host
Tibor

Ještě bych doporučil tuhle recenzi, s kvalitou videa jsou tam spokojenější, něco se tam rozebírá míň, něco víc http://www.auto-kamera.cz/kamera-do-auta-recenze-test-autokamera/lamax-c3-autokamera-ktera-staci

Franta
Host
Franta

Jsem rovněž majitelem této kamery. Stále nemohu vyřešit problém „cyklické nahrávání“, jak ho nastavit. Vždy po nějaké době se mně objeví modrý obdélník, že je karta plná a musím záznamy smazat, aby to znovu nahrávalo. Kde dělám chybu nebo cyklické nahrávání ve smyčce není. Franta

Tibor
Host
Tibor

Asi bych kontaktoval podporu, někdy za to může firmware, ne uživatel.

Jirka
Host
Jirka

Chtěl bych poprosit o porovnání kamer do auta, jedná se o LAMAX DRIVE C3 a BLAUPUNKT BP 2.0 FHD, díky za odpověď.

Standa
Host
Standa

ano také ji mám a jsem velice spokojený za ty peníze krásný a kdyz si to pustíte na počítači tak obraz jak víno.jednoduchá lehká a lehce se s ní manipuluje.doporučuji.