Jak už je z názvu zřejmé, fanoušci nejenom SK Slavie Praha, tak také fotbalu, přišli o jedinečnou příležitost. V pražském Edenu si mohly zahrát celosvětové týmy jako Real Madrid, Tottenham a Borussia Dortmund.

Základní sestava Slavie v kvalifikačním zápasu proti BATE Borisov. (zdroj: www.slavia.cz)

CEFC China je již dlouhodobým sponzorem a majitelem SK Slavia Praha. Společnost zabývající se turismem, sportem, dopravní infrastrukturou, chemickým průmyslem, finančními službami, chce ze Slavie vybudovat stabilní fotbalový tým evropských rozměrů.

Čerstvý mistr české ligy Slavia nedávno hrál o kvalifikaci do Ligy Mistrů, nejsledovanější sportovní soutěže na světě. Jednalo by se o klubový úspěch, tým by obdržel obrovské finanční částky, ale hlavně by se jednalo o divácky atraktivní fotbalové zápasy. V pražském Edenu by se tak objevily hvězdy jako: C. Ronaldo, G. Bale, Mario Götze, Marco Reus a mnoho dalších.

Základní skupina Ligy Mistrů. Pokud by Slavia porazila Apoel, ocitla by se v této tabulce s celosvětově známými týmy.

V rozhodujícím zápase o kvalifikaci do Ligy Mistrů však Slavia nedokázala přejít přes kyperský Apoel. S tím prohrála venku 2:0 a doma v Praze v Edenu již nebyla schopna, i přes velké množství akcí a šancí, vstřelit gól a zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0. Liga mistrů tedy českému mistrovi unikla jen o kousek.

Tuto sezónu však týmy HET Ligy značně investovali do nových posil. Hlavní motivací je totiž vidina přímého postupu do Ligy Mistrů pro výherce HET Ligy.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.