Měsíc březen utekl jako voda a z toho důvodu jsme tu opět u výčtu nejzásadnějších rapových projektů měsíce. Pokud chceš být stále fresh a vědět, jaká rapová hudba vychází, sleduj každý měsíc tuto sérii.

Kendrick Lamar – Untitled Unmastered

Letošní hvězda, která ovládla Grammy, přichystala malý a neočekávaný dárek v podobě krátkého EP pro své fanoušky. EP, neutrálně pojmenované Untitled Unmastered, je relaxační, něco málo přes půl hodiny dlouhá stopa nepojmenovaných písní, ve kterých se Kendrick Lamar vrací k prapůvodním kořenům rapové kultury. Nelpí na velké popularizaci, a proto jsou hosté většinou pouze vokální doprovody, které ztvárnila například zpěvačka SZA nebo Cee-Lo-Green. Projekt je postaven na syrových původech jazzu, funku a soulu. Kendrick nás opět pohlcuje svojí geniální lyričností, hudebností a poselstvím.

(zdroj - thevinylfactory.com)
(zdroj: thevinylfactory.com)

Flatbush Zombies – 3001: A Laced Odyssey

Nejznámější rapoví zombies všech dob debutovali svojí první studiovou deskou 3001: A Laced Odyssey a náramně se jim to povedlo. Zatím za sebou měli pouze menší mixtapes, ale tento rok odpálili do oběhu povedené a bláznivé album plné newschoolových beatů, energetické flow, mariuhanových chvilek a lyrických textů. Deskou oplýval například i samotný Joey Bada$$. Pokud jste posluchačem nové vlny atlantské rapové muziky, Flatbush Zombies nám přináší podobný sound, ale ještě mnohem větší dávku originality.

(zdroj-okayplayer.com)
(zdroj: okayplayer.com)

2 Chainz & Lil Wayne – Collegrove

Projekt těchto dvou trapových tahounů z velké části zastínila již zmiňovaná deska Kendricka Lamara. Přesto si Collegrove k fanouškům cestu našlo. Spojení 2 Chainze a Lil Wayne není ničím nečekaným, přesto o tomto projektu moc lidí nevědělo. Deska si na nic nehraje. Jedná se o přestřelku a zdravou rivalitu mezi 2 Chainzem a Lil Waynem. Chemie mezi nimi působí přirozeně a jeden druhého příjemně doplňují. Další projekt, který potěší nejedno ucho newchoolového posluchače.

(zdroj-complex.com)
(zdroj-complex.com)

Young Thug – Slime Season 3

Young Thug nám opět servíruje jeden ze svých mixtape-ů. Tentokrát je to Slime Season, v pořadí třetí. Young Thug se opět opouští na svých zběsilých flows, vypouští ze sebe skřeky a všechno zní víc než nevšedně. Po delší době tu je zase s kvalitním materiálem. Doufejme, že debut Young Thuga bude znít alespoň z poloviny tak dobře jako tento mixtape. Slime Season 3 je přímý oheň z Atlanty a snad to bude taky poslední zastávka před plnohodnotnou deskou.

(zdroj-spinrilla.com)
(zdroj-spinrilla.com)

Březen byl opět velice plodný na rapové desky. Další z větších projektů vytvořil například Domo Genesis z Odd Future, který vyšel na světlo světa se svým debutem. Výbornou desku Too High To Riot taktéž vydal Bas, svěřenec samotného J. Cole-a.

Již teď víme, že duben nám přichystal ledajaké překvapení a můžeme se těšit na plno nové hudby.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.