Každý z nás už určitě někdy skládal puzzle, někdo to bral jako čistou zábavu v dětství, ale pro jiného se skládání stalo celoživotním koníčkem. Někdo dokáže složit puzzle s tisíci dílky za jeden večer, druzí si nad pár dílky lámají hlavu celé dny. Málo kdo ale ví, že i puzzle mohou pomoci zlepšit naši pamět a koncentraci.

Již jako malé děti nás nechávali rodiče hrát a řešit různé hlavolamy a jedním z nich byly určitě také puzzle. Zábava na dlouhé zimní večery, či jednoduchý nástroj, jak se dětí prostě na nějakou chvíli, jak se říká, „zbavit“. Snad každé dítě vždy chtělo spatřit obrázek skrývající se v hromadě dílku, který byl vyobrazen na obalu.

Málo kdo ví, že skládání puzzlí opravdu pomáhá ke zlepšování naší paměti a koncentrace. Je totiž vědecky dokázáno, že pokud se člověk nějakou dobu věnuje aktivitě, která pro něj není typická, a musí se při ní koncentrovat, tak zároveň zlepšuje schopnost mozku si něco zapamatovat.

Prodejem puzzlí se u nás zabývá několik firem. Člověk by si myslel, že se jedná o výhradní záležitost hračkářství, ale opak je pravdou. Na českém trhu můžete najít spoustu firem zabývající se prodejem puzzlí. Jako například firma i-puzzle.cz. Rozmanitost je veliká od pár stovek kusů, až po puzzle s 5000 a více a dílky. Ceny bývají často velmi přijatelné, a tak není lepší koupit si krabici toho skládacího hlavolamu a procvičit mozkové závity, než utrácet za zbytečné hračky?

 Článek je reklamní sdělení

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.