Láska. Milovat. Zamilovaný. #love #inlove  Love is the reason. Love is the answer. Miluju Tě. I love you. You need to love yourself. All you need is love. J´taime. Amour. Liebe. Love.

Slovo láska se stalo nejnadužívanějším pojmem naší doby. Je údajnou vyšší silou, námětem filmů, původcem radosti i bolesti. Jaký je ale skutečný význam slova láska pro současnou společnost? Zbyl ještě po tolika opakování a omílání nějaký?

shotby.us

Žijeme v době neustálých změn. Revizionisticky nahlížíme všechny aspekty současného světa a kriticky zpochybňujeme správnost jejich výkladu. Gender, rodinu, konzum, víru, společnost i morálku. Jeden pojem ale zůstává nedotčen snad od jeho prvního pojmenování. Od momentu, kdy získal svou domnělou nedotknutelnost.

Jak můžeme nezměnit pohled na lásku, pokud se tak děje s genderem? Sex. Sexualita. Amoralita. Deviace. Feminismus. Fetišismus. Šovinismus. Sexismus. Instagram. Exhibicionismus. Strach. Bezpečí. Rodina. Incest. Touha. Muž. Žena. Člověk. Tvor. Láska. Srdce, coby její symbol a krev jako její médium.

Změníme-li jeden jediný díl. Jak může zůstat celek stejný?

shotby.us

LOVE? aka @lovewtqm (Love With The Question Mark) je organickou reakcí. LOVE? Je projektem na průsečíku mezi uměleckými, řemeslnými a komerčními tendencemi. Je stejně tak módní kolekcí, jako je filmem. Je stejně tak uměním jako produktem. Stejně tak odpovědí jako je otázkou.

Na průsečíku mezi urban, queer a fashion kulturou, mezi ideou a řemeslem vzniká kolekce pro člověka obývajícího fluidní realitu první poloviny 21. století.
Genderless.   Timeless.   Boundless.

Za projektem stojí nový talent módní scény Katarína Chválová a audiovizuální kreativní skupina ALTERNAUT collective. Jejich společným cílem je právě kloubit řemeslnost provedení s revizionistickým náhledem na problematiku. Probouzet emoce a pocity. Ptát se na víc a víc otázek a bez vší pompy a klišé tvořit ve světě, kde hranice a definice tak, jak byly nastaveny kdysi, ztrácí smysl.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.