Místnost plná peří, medvěd na kříži, výpary z terpentýnu a olejových barev nebo možnost pokračovat v šití nekonečné šály. To všechno nabídl čtvrtý ročník Pokojů.

Prvního listopadu ve večerních hodinách se naskytovala poslední možnost navštívit Pokoje4. Přehlídka tvorby mladých nadějí českých vysokých uměleckých škol a vybraných ateliérů byla umístěna na Malou Stranu do Containallu v Cihelné ulici. Vidět se dalo celkem padesát prací z pražských, brněnských, plzeňských, ostravských , libereckých, ústeckých a zlínských škol.

Pokoje a prostory neobydleného paláce k sobě krásně pasovaly, díky čemuž vytvořily lehce undergroundovou a příjemně alternativní atmosféru, která zaplnila jak Cihelnou ulici, tak instagramové účty a jiné sociální sítě. Různorodost instalací umožnila  návštěvníkům prožít padesát různých nálad v jeden den a přispěla tím Containallu k ukončení třetí sezóny na výbornou.

mmm

Pokud jste fanoušky moderního umění, originálního designu a tento podzim jste Pokoje prošvihli, příští ročníky tuhle chybu neudělejte. Stojí to za to!

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.