V pražské galerii DSC, v Dlouhé ulici, je od 5. října do 9. listopadu k vidění výstava Art Is Truth, jednoho z nejpopulárnějších českých umělců současnosti.

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, se po dvou letech od své poslední výstavy Last day in Paradise v pražském Mánesu vrací opět s něčím neočekávaným.

Výstava, kterou s motivy tzv. „bad guys“, jako jsou Pablo Escobar anebo Tony Montana, kterého zahrál Al Pacino, protíná velká světelná kostka se svými náboženskými symboly a názvem Mandala, je opět dechberoucí.

Pastova díla jsou vytvořena za použití olejomalby a nezklamávají ničí očekávání. Hned u vstupu do galerie můžeme zpozorovat dílo skládající se ze dvou obrazů. Náboženské motivy, dvě kontrastní barvy a vylučující se věty „Love us! Hate us!“ zobrazují konflikt mezi něčím všedním a nevšedním.

„Název Art is Truth vnímám jako tvrzení, že umění dokáže skvěle odrážet realitu, často dost nepříjemnou, a ukazovat ji ve světle a formě, před kterou normálně zavíráme oči. Divák skrze umění unese hodně,“ vyjádřil se sám autor pro Lidovky.cz. Na místě události nám Pasta Oner na otázku, jaký má pocit z toho, že na vernisáž dorazilo tolik lidí, odpověděl: „Hahaha, skvělej! I když by se mohlo zdát, že po tolika letech, co to dělám, se to dá už předpokládat, ne vždycky je to jistý a pro mě je to, že lidi přijdou, samozřejmě největší odměna za tu moji práci. Jsem samozřejmě nadšenej, mám velkou radost.“

V další části jsou olejomably proložené kovovými konstrukcemi/díly a místnost protínají i dveře s motivem Ježíše. Že by nebeská brána?

Více už nebudeme prozrazovat a doporučujeme se na výstavu zajít podívat!

foto: Kristýna Mergeščíková (@cvk.e)

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.