Spolupráce holešovického Cross Clubu trvá už mnoho let. Rok co rok dáváme Praze ochutnat kousek nejlepšího festivalu v Evropě a vyvážíme CZ talent do chorvatské Puly. Loni nás na Outlooku reprezentoval Smack, tento rok to budou Volume Plus & Lifesize MC a Critical J & MC Jelen. Ani letos si neodpustíme oficiální launch party, tentokrát s hostem, jakého u nás opravdu jen tak neuvidíte. Cross poctí návštěvou devítičlenný projekt z Manchesteru, Levelz.

Manchester byl vždycky líhní kvalitní hudby a svůj status si uchovává i nadále, díky nové vlně producentů a MCs, kteří spojili síly právě v Levelz. Elektronická scéna v Manchesteru bublala už delší dobu, ale zlomový okamžik nastává okolo roku 2011, kdy manchesterský rodák Dub Phizix nakopnul krátkou half-stepovou revoluci s trackem Marka. To způsobilo vlnu zájmu o další umělce a Manchester, jako vždy, ukázal že jeho kreativní podhoubí rodí jednu hvězdu za druhou, ať jde o rock, nebo grime a dubstep. Veteránům jako Chimpo a Fox, ale i nováčkům, se najednou dostalo zasloužené pozornosti.

V tu chvíli si DJ a promotér Rich Reason už nějakou dobu pohrával s nápadem spojit kreativní veličiny manchesterské scény v jednom projektu a právě to jsou Levelz. Po spoustě práce producentského týmu Dub Phizix, Metrodome, Biome a Chimpo a několika singlech konečně loni vyšla deska LVL11, která hravě smete ostatní soudobou produkci nejen kvalitou a pestrostí, ale i humorem a nadhledem.

Levelz dorazí do Crossu v devítihlavé tlupě. O selekci se postarají Rich Reason a Metrodome, mikrofony poplivou Black Josh, Chimpo, Chunky, Fox, Skittles, Sparkz a T-Man. Čeká vás naprosto nehorázná čtyřhodinová show, která nemá obdoby. Tuhle smršť jen tak někde neuvidíte a každý koho zajímá grime, dubstep nebo dnb má účast naprosto povinnou. Sami nevíme jak se nám povedlo tuhle pecku přivézt a hned tak se to opakovat nebude.

Začínáme od 18 hodin na Cross Square, kde vás rozhýbe duo Dryman & Denoir, následovat bude Smack v DJ setu a hodinová ochutnávka Levelz pod širým nebem. V klubu dají věci do pohybu další rodák z Manchesteru, Jon Kennedy v kombinaci se speciálním hostem z Palestiny, DJ Sotusurou. Po smrtící náloži od Levelz vás do rána dokope dvojka Bassline Bude! se svojí nekompromisní heavyweight selekcí. Druhá stage bude patřit DnB crews, které nás letos budou reprezentovat na Outlooku, Drumbassterds a Next:Gen.

Vstupné je lidové, jak je v Crossu zvykem, do 21:00 za 150 Kč, posléze za 200 Kč.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.