Hackerky, sex anarchistky, privacy extremistky, královny bitcoinu. Tyto IT odbornice již za necelý měsíc zavítají do Prahy s cílem dokázat, že hacking a kryptoanarchie nejsou pouze záležitostí mužů. Vystoupí na jednom z největších hackerských kongresů na světě, který proběhne v holešovickém prostoru Paralelní Polis. Letošní ročník Hackers Congress Paralelni Polis 2017 s podtitulem Liberate! se koná ve dnech 6. – 8. října a zaměří se především na finanční svobodu a nezávislost.

Jednou z hlavních osobností, které během kongresu vystoupí, je americká sex anarchistka Alexa Martinez. Zaměřuje se na propagaci sexuální svobody a objevování hranic partnerských vztahů, čímž se často dostává až k poměrně choulostivým a kontroverzním tématům. Další zástupkyní něžného pohlaví bude hackerka působící pod přezdívkou SVA. Je spoluzakladatelkou a klíčovou členkou Chaos Computer Club, jedné z nejdéle fungujících a nejvlivnějších organizací, která usiluje o ochranu a zachování maximálního bezpečí všech uživatelů zejména v německy mluvících zemích. Zároveň je to privacy extremistka, tedy žena, která si bedlivě chrání své soukromí, nepoužívá sociální sítě a nikdy se nefotí.

Není měna jako měna

Podstatná část akce se bude zabývat budoucností stále populárnějších kryptoměn. Tedy digitálních měn, které díky anonymitě, transparentnosti a decentralizaci umožňují uživatelům provádět rychlé a téměř nekontrolovatelné platby. Nejrozšířenější kryptoměnou je bitcoin, existují i další jako litecoin, Monero nebo ZCash. O funkcích a budoucnosti digitálních měn přijedou mluvit špičky světové kryptoanarchie, Pamela Morgan a Paige Peterson.

Pamela Morgan

Pamela Morgan je považována za královnu bitcoinu, kterou uznávají hackeři a kryptoanarchisti po celém světě. Aby se o své know how mohla podělit a poskytovat poradenství jednotlivcům i celým firmám, založila vlastní společnost společnost Third Key Solutions.

Paige Peterson

Američanka Paige Petersonová se specializuje na další významnou kryptoměnu – ZCash. Její hlavní výhodou je, že narozdíl od bitcoinu nabízí díky vlastní technologii úplnou anonymitu. Paige je komunitní manažerkou celého projektu ZCash, dále se zajímá o problematiku internetové bezpečnosti.

Alžběta Moreno

Účastníci kongresu budou moci dále navštívit přednášku Alžběty Moreno, která ve svých modelech rafinovaně kombinuje módu a nové technologie. Na minulých ročnících přestavila návrhářka například modely dotvořené pomocí 3D tisku. O novinky ze své kolekce se hodlá podělit i letos. Ženy ovládnou také doprovodný program celé akce. Do Polis dorazí izraelská studentka a umělkyně Inbar Preiss zabývající se takzvaným privacy maskingem, jehož cílem je pomocí obrazců nakreslených na obličej uživatele zmást chytré kamerové systémy sloužící k identifikaci osob. Zájemci si budou moci nechat tyto obrazce v průběhu celého kongresu namalovat.

#HCPP17 | 6. 10. – 8. 10. 2017 @ Paralelní Polis | Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7

Program a další informace naleznete na webu hcpp.cz.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.