Zrcadla nás každý den konfrontují s naším vizuálním já a zrcadla v kadeřnictví nám odhalují naše nová, změněná já. Skoro nikde jinde si sami sebe neprohlížíme ze všech možných úhlů a stran tak, jako v kadeřnických salonech. Salon Joshua na pomezí Vinohrad a Vršovic, inspirovaný každodenní realitou tohoto jevu, přichází s projektem s názvem MIRRORS. Již potřetí.

Nadšené pohledy na nový sestřih, údiv a kvanta selfie, to jsou zrcadla v kadeřnictvích. V kadeřnictvích je to první konfrontace, s naším novým já, když odcházíte v tu chvíli, od svého milovaného nebo nenáviděného kadeřníka.

Každý z nás je zná. Zrcadla nás nepřestávají bavit, vidíme se v nich a možná můžeme zahlédnout i kousek naší duše. V zrcadle se díváme na to, jak se vizuálně vyjadřujeme.

Třetím umělcem, který se rozhodl postavit před zrcadla s pomyslnou paletou a zapojit svojí fantazii a kadeřnické barvy L’OREAL, je ilustrátorka Eliška Podzimková. Eliška je již třetí umělkyní po malířce Léně Brauner a Anetě Galis v řadě, která se před zrcadla v salonu Joshua postavila, aby zde kreativně ztvárnila své představy.

Eliška Podzimková

Eliška je nadaná kreslířka a malířka, s kadeřnickými barvami pracovala poprvé, aplikovala je na zrcadlo, kde sledovala jejich nevyzpytatelnost a chemické reakce.  Nakonec se barvy rozhodla využít především jako jakési lepidlo, pojidlo její fantazie a toho co v salonu našla. Pro Eliščinu práci je typické, že dokresluje svět zachycený na fotografii a tak reaguje na věci a situace, které vtipně dotváří a komentuje. Jak se ale popasovala s nezachytitelným odrazem v zrcadle? Všechno jsme pro vás zdokumentovali na videu, které můžete vidět výše.

Zajímá vás, jak si s výzvou poradí další umělci? Sledujte @salonjoshuahair a pokud to chcete zkusit sami, ozvěte se jim. Salon Joshua chce podporovat mladé, kreativní hlavy.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.