Poslední dubnový pátek se každoročně nese ve znamení studentských oslav. Jaký byl letošní Majáles 2016?

Dvě akce na jednom letišti současně chce velký ranec odvahy a organizačního umění. Povedlo se a Utubering i Majáles v jednom termínu předčili očekávání. Za prvé je třeba pochválit počasí. Na rozdíl od loňského deštivého si letos včasně v předprodeji pořadatelé a účastníci zřejmě zakoupili azuro a 15 stupňů.

Rozcestník.
Rozcestník.

Do samotného areálu začaly proudit davy návštěvníků již krátce po poledni. Díky slunnému počasí s sebou přinesli nejen deky, ale i své ratolesti, které měly na Majáles vstup zdarma.

Už z dálky lákal přicházející zvuk prvních vystupujících. Celkem na třech stagích se představilo více než 20 interpretů. Vše začalo zlehka klasikou v podobě Rybiček 48 nebo třeba starých dobrých UDG, kteří zahráli písně z nového alba Emotikon, ale i starší vypalovačky takzvaně pro pamětníky.

Majáles

Rybičky 48

Slza představila nejen mladším fanynkám a fanouškům své debutové album Katarze a Petr Lexa poté v komorním podání zazpíval i několik cover verzí zahraničních hitů jako třeba Want To Want Me. Podle ohlasů potvrdili, že ocenění v anketě Český slavík a tři nominace hudebních cen Anděl získali právem.

Slza

Skupina UDG se toho nebála a uprostřed koncertu zasoutěžila s fanoušky o letní vodáckou akci s kapelou.

Voxel alias Václav Lebeda svým osobitým stylem kluka v klobouku s kytarou a neskutečnou energií připomínal Tomáše Kluse v začátcích své kariéry. Svůj výstup pak dovedl k dokonalosti, když nahrál zpěv publika jako podklad a současně se omylem nahrál i sám. Tím celý program nakopl a připravil atmosféru dalším interpretům jako ATMO music, Paulie Garand či Marpo.

Voxel

Akustická country folková kapela Jelen vystoupila společně s Kateřinou Marií Tichou a zahrála i známý seriálový hit Co bylo dál, který ocenili nejen příznivci tradičních českých písničkářů.

Jelen

Unavenou atmosféru zahnala svým metalickým vystoupením skupina Mandrage. Po začátečních obtížích s kytarou Pepy Bolana předvedli (jako vždy) velkolepou show s monstrózní podiovou dekorací, světelnými efekty, oxidem uhličitým a konfetami, které jsem z oblečení pořádně setřásla až doma.

Mandrage

Mandrage

Celé odpoledne se návštěvníci mohli zastavit v jednotlivých stáncích vysokých škol, které byly umístěny přímo v areálu. Miss Majálesu 2016 se stala za VŠCHT Veronika Burková a králem za ČZU El Vitus, kterému předala symbolický klíč od města Prahy samotná primátorka Adriana Krnáčová.

Kryštof

Očekávanou kapelou celého večera byli Kryštof, kteří na Majáles přivezli i poupravenou show ze svého koncertního tour Srdcebeat. A show to teda byla. Nechyběly konfety, ohňostroje a speciální efekty. Stejně jako Kapela UDG použil i Richard Krajčo nafukovací člun, na kterém se nechal přenést na jeřáb, z něhož zazpíval jen s kytarou a využil tak svůj herecký talent, aby divákům představil krátký příběh o Rišovi z Ostravy a Jaryně z Brna. Velmi mě potěšil support a odkazování interpretů na produkce na dalších podiích. Vrcholem bylo společné číslo Kryštofů s Majkem Spiritem.

Tak zase za rok!

foto:
Isa, Kate, facebook.com/skupinakrystof

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.