J. K. Rowling a Harry Potter. Fenomén 21. století. Knihy které naučily děti zase číst, a filmy, z kterých se stala nejvýdělečnější sága všech dob. O půlnoci 31. července nás čeká pokračování s pojmenováním “Harry Potter and the Cursed Child“.

Asi už hodně z vás slyšelo o připravované divadelní hře, ke které napsala scénář sama J. K. Rowling a děj začíná přesně tam, kde skončila poslední kniha s přídavkem “Relikvie smrti“. Děj se bude točit hlavně okolo Harryho, přepracovaného zaměstnance ministerstva kouzel, a jeho nejmladšího syna Albuse Severuse, který se horko těžko smiřuje s odkazem svého otce.

Hra bude hrána v Palace Theatre v Londýně a bude rozdělena na dvě části a je už jen na divácích, jestli obě zhlédnou v jeden den, nebo zvlášť. Pro ty, kteří nebudou mít možnost se na hru podívat, vydává Rowling kompletní scénář v knižní podobě! A to přesně den po divadelní premiéře, o půlnoci 31. července, v den Harryho narozenin.

Jak ale řekla sama Rowlingová, nehodlá dělat knize jakoukoliv publicitu a nebude ani pořádat žádná několikahodinová podepisování, jako tomu bylo u předchozích knih o Harry Potterovi.

harry potterS filmem Fantastická zvířata a kde je najít, který se odehrává na začátku 20. století v New Yorku, nás tak letos čeká ještě divadelní hra a knižně vydaný scénář Harry Potter and the Cursed Child, který je oficiálním osmým pokračováním kouzelnické ságy.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.