Minulý víkend proběhl v Jablonci nad Nisou legendární fourcrossový závod JBC 4X Revelations, na kterém se spolu utkala elita světového fourcrossu. Závod byl poslední zastávkou riderů ve světové sérii 4X ProTour a právě v Jablonci se rozhodovalo o celkovém vítězi.

Pátý ročník přinesl opět skvělou podívanou a zábavu nejen v rámci fourcrossu. Program například zpestřil skvělý Martin Šonka se svojí leteckou exhibicí. Co se samotného závodu týče, jelo se v několika kategoriích – děti, ženy a muži. Musím podotknout, že trať je nejtěžší na světě a sjížděli ji i 6 leté děti, za což mají můj obdiv. V ženské kategorii zvítězila Romana Labounková, která porazila Helen Fruhwirth. Největším lákadlem byl samozřejmě závod mužů, kde se rozhodovalo především mezi Tomášem Slavíkem a Felixem Beckermanem. Kdo by z těchto dvou borců vyhrál 4x Revelations, vyhrál by také celou světovou sérii. Nakonec se to podařilo Tomáši Slavíkovi a Felix Beckerman skončil na druhém místě.

Tomášovi velice gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do příštího ročníku. Ti z vás, kteří Revelations prošvihli, určitě doražte na příští ročník. I když zrovna nejste odborníky na fourcross, určitě se budete dobře bavit. Tak příští rok na viděnou.

foto:
@matythecreator

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.