Nový film režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami získal cenu “Tagesspiegel Readers’ Prize” za nejlepší film sekce Fórum.

Skvělé ohlasy a recenze filmových kritiků potvrzují i sami diváci. Film Nikdy nejsme sami si z 66. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Berlinale odváží cenu za nejlepší film sekce Fórum, o kterém rozhodují čtenáři německého deníku Tagesspiegel.

Nejprestižnější filmový magazín The Hollywood Reporter ve své recenzi film chválí za jistou rukou vedený soubor herců a ostrý zrak, který sleduje neduhy společnosti s ironickým humorem a smyslem pro absurditu. Recenze dále vyzdvihuje mnohovrstevnaté výkony herců: Karla Rodena jako „vždy spolehlivého“ a objev Zdeňka Godlu, „který z určitých úhlů připomíná (hollywoodského herce) Erica Banu a exceluje medvědí drsností, jehož agresivní chování dobře skrývá vnitřní citlivost.“ Populární americký server Indiewire film přirovnává ke slavnému filmu „Babel“ režiséra Alejandra Iñárritu.

Václavův film vypráví příběh lidí žijících v současné době, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. V hlavních rolích se představí Karel Roden, Lenka Vlasáková a Miroslav Hanuš, se kterými režisér pracoval již při natáčení Paralelních světů a dále Zdeněk Godla a Klaudia Dudová, držitelka Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Cesta ven. Právě tímto filmem upoutal Petr Václav v loňském roce pozornost odborné veřejnosti a byl oceněn sedmi Českými lvy, včetně kategorií nejlepší film, scénář a režie. Film vstoupí do českých kin 7. dubna.

Na vzniku filmu se podíleli Václavovi dlouholetí spolupracovníci producent Jan Macola, kameraman Štěpán Kučera, zvukař Daniel Němec, střihač Florent Mangeot a kostýmní návrhářka Tereza Kučerová. Film vznikl v koprodukci společnosti Mimesis Film s francouzskou produkcí Cinéma Defacto, Českou televizí a společností i/o post. Film podpořil Státní fond kinematografie a Filmová nadace.

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.