Z policejních statistik za rok 2017 vyplývá, že nezvanou návštěvou v podobě zlodějů je v České republice „poctěno“ téměř 600 rodinných domů a bytů měsíčně. To je téměř 7.200 domů a bytů za rok! Co dělat, aby právě Váš dům či byt nebyl také součástí těchto statistik? Odpověď snadná – zabezpečte si svůj dům!

Zabezpečení domu nepodceňujte

Podrobný průzkum zločinců ve výkonu trestu, odsouzených za vykradení domů či bytů ukázal, že existují prostředky, které přinejmenším sníží riziko vloupání do domu a zloděje odradí. Mezi tyto prostředky se počítají zejména kvalitně zabezpečené vchodové dveře s bezpečnostní třídou 3 nebo 4. Až 80 % z nich totiž přiznává, že takovéto speciální dveře překoná jen s obtížemi. Ruku v ruce s bezpečnostními dveřmi jdou bezpečnostní zárubně a zámková vložka. Ta by měla mít dokonce ještě vyšší třídu zabezpečení, než mají samotné dveře.

Zloději tedy často volí cestu oknem či balkonovými dveřmi. Přestože se i okna dají zabezpečit vyztuženými rámy, bezpečnostními skly, případně mřížemi, jsou stále nejslabším článkem v přístupu do bytu či domu a zloději je tak využívají nejčastěji.

Zabezpečte svůj dům alarmem

Ze statistik vyplývá, že více než 50 % zlodějů je odrazeno od loupeže v případě, že je dům napojen na pult centralizované ochrany (PCO). Pro takového zloděje je mnohem snazší zaměřit se na jiný objekt, který tímto způsobem střežen není, a právě Vaše nemovitost tak může zůstat uchráněna. Součástí napojení na PCO jsou senzory, alarmy, případně i kamery (v případě, že nevíte jaké přesně vybavení si pořídit a namontovat ho, kontaktujte specialisty v oboru), které pak dokáží zachytit pachatelovu podobu a okamžitě ji předat Policii ČR, čímž se významně zvyšuje šance na jeho rychlé dopadení.

Když doma vládne pes

Možná se teď řada z vás pousměje, ale přítomnost psa odradí, dle průzkumů, více než 50 % zlodějů před vniknutím do objektu. Nemáte-li prostředky na pořízení bezpečnostních dveří, vyztužení rámů oken nebo napojení na PCO, labrador nebo vlčák vám tak poskytnou v tomto ohledu stejnou službu. No jen si představte ten vyděšený výraz zloděje, který se chystá „otevřít“ dveře Vašeho domu a uslyší to hluboké zaštěkání.

– advertorial –

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.