Klubová scéna v ČR zažívá v poslední době něco jako renesanci. Přibývá DJů, kteří hrají posluchačsky náročnější hudbu, parties, kde se taková hudba prezentuje a naštěstí i těch, kteří jsou za takové akce ochotni utrácet peníze. V pražském klubu Cross je vlajkovou lodí progresivních klubových nocí v našem hlavním městě série Deep Beat Avantgarde. Její rezidentní DJ Prokta je autorem aktuálního podcastu hudebního serveru Xplaylist.cz.

Jeho mix je podle jeho vlastních slov ovlivněn letošní návštěvou festivalů Outlook v Chorvatsku nebo Amsterdam Dance Event v Holandsku. Právě tady Prokta propadl zvuku producentů, jako je Paleman, Alex Coulton nebo Asusu. Na první poslech chladná hudba na rozhranní techna a UK garage je při bližším zkoumání plná jemných nuancí, jejichž objevování dělá z poslechu Proktova podcastu nesmírně dobrodružnou záležitost.

prokta_pic1

Příležitostí k vydání podcastu je chystaná party ze série Deep Beat Avantgarde, na kterou v sobotu 28. 11. dorazí do pražského Crossu britský DJ a producent Paleman. Sekundovat mu bude skvadra tuzemských selektorů, mezi nimiž nebude chybět ani Prokta. Druhé pódium ovládnou zmutované hiphopové a grimeové beaty v podání lidí, jako je Smack, BLQ či Dryman.

XPLAYMIX je neustále se rozšiřující série podcastů, jejichž autory jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další lidé, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění. V minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Aid Kid, Greg Roberts (Dreadzone) či  kapela Vessels. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Prokta by Xplaymix on Mixcloud

Zanechat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.